Forma (FDA Onaylı Franksiyonel Termal Yüz Şekillendirme)

Forma, bipolar radyofrekans enerjisi ile yüz ve boyun sıkılaştırma yöntemidir. Cilt altında kontrollü bir termal etki yaratarak yüz ve boyunda maksimum kollajen aktivasyonu sağlar.

Endikasyonları:

*Kaz ayağı

*Nazolabial çizgi

*Dudak üstü çizgileri

*Jawline belirginleştirme

*Elmacık belirginleştirme

*Boyun çizgileri ve sıkılaşma

Cilt için yapılabilecek en sağlıklı ve en fark edilir işlem aslında şekillendirmedir. Genç, parlak ve pürüssüz bir cilt için Forma seçilebilecek en doğru tercihtir. Yüz, boyun ve vücut bölgesi için InMode Forma, sıkılaştırma ve gençleştirme işlevine sahiptir. InMode Forma, ancak ve ancak deneyimli tıbbi hekimler tarafından doğru şekilde kullandığında etkilidir. Tüm tıbbi tedaviler gibi oluşabilecek komplikasyonlar ve cerrahi işlemlerde rastladığımız riskler Forma’da yoktur. Bu sebeple cildi sıkılaştırmak ve kaldırmak için kullanılabilecek en doğal yöntem de Forma’dır.

Gençleştime ve vücut şekillendirmede sunduğu örnekler ve uygulamanın risksiz ve basit oluşu Forma’yı cilt gençleştirme tedavisinde popüler hale getirmiştir. Ameliyat ve herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeyen Forma, estetikte -deyim yerindeyse-  çığır açmış, sonuçlarıyla birçok ödül almıştır.

Yeni Bir Cilde Forma ile Ulaşın!

Cilt deri katmanlarından meydana gelmektedir. Bu katmanlar birçok faktörle birlikte yaş aldıkça sarkma ve katmanlar arası boşlukların artmasıyla kozmetik ve estetik problemlere yol açar. Cilt katmanlarında en yüksek sıkılaşma ve lifting için Forma kullanılmaktadır. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilen Forma’nın dikkat çekici bir yönü de tamamen güvenli olmasıdır.

Forma Hangi Cilt Sorunları için Kullanılır?

*Elmacık bölgesinin belirginleştirilmesinde

*Boyun çizgilerinin giderilmesi ve sıkılaştırma

*Dudak üstü çizgilerinin giderilmesinde

* Kaz ayağının giderilmesinde

*Jawline belirginleştirme işleminde

*Nazolabial çizgilerin yok edilmesinde

Forma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yaşımız ilerledikçe cildimizde kırışık ve çizgiler ortaya çıkmaktadır. Cilt gençleştirme için birçok yöntem bulunmaktadır, ancak bu yöntemlerin en son teknoloji ve en az riske sahip olanı FORMA’dır. Forma’nın ilk amacı cildi sıkılaştırmak ve şekillendirmektir, bunun için de Rf yani radyofrekansı teknolojisini kullanmaktadır. Cildin alt katmanlatı ile beraber kasılmasını ve sıkılaşmasını sağlayan bu teknoloji kollajen üretimini uyararak desteklenmektedir.  Rf teknolojisi aslında cildin derinlerine ulaşabilerek gençleştirme ve sıkılaştırma işlemini etkili ve kalıcı kılar. Ayrıca Forma’da bulunan sıcaklık göstergesi tüm alanları eşit olarak tedavi eder. Yani uygulama sırasında Forma, kullandığı teknolojilerle uygulama bölgesi üzerinde tam denetime sahiptir. Güvenlik olarak adlandırabileceğimiz bu teknolojiyle maksimum verim almak mümkündür. Radyo frekansı ısı üretmektedir, üretilen ısı cildin kollajen üretimini arttırır ve yeni bir işlevsel yapıya dönüşür. Rf teknolojisi ile beraber çizgi şeklindeki kırışıklıkların bütün olarak tetiklenmesi ve cildi güçlendirmesi sağlanır. Lazer yöntemi olmadığı için cilt tipi fark edilmeksizin kullanılabilen bir yöntemdir.

Forma ile Cilt Gençleştirme;

Forma ile amaç cildin genel görünüşünde fark edilir bir iyileşme sağlayarak daha genç, ışıltılı ve pürüssüz bir cilt elde etmektir. Radyo frekansı teknolojisi ile hem kırışıklıkları yok etmek hem de ışıltılı bir cilde sahip olmak mümkündür. Cildimizin görünmeyen alt katmanlarında iyileştirme sağlaması bakımından FORMA ve Radyo Frekansı teknolojisi, elastin oluşumunu ve yeni kollajen üretimini desteklemektedir. Cildiniz hem esnek  hem de daha genç görünüme kavuşur. Üstelik FORMA ile sağlanan cilt gençleştirme işlemi daha uzun süreli bir iyileştirmedir.