Isparta İçin Epilasyon Merkezleri

Isparta için epilasyon merkezleri açısından oldukça çeşitli imkanlara sahip olan bir şehirdir ve bu merkezlerdeki uygulamalar sadece kadınlar için değil erkekler için de yapılmaktadır.

Bilindiği üzere özellikle yaz aylarında terlemeden dolaylı olarak kıllar, insanları çok daha fazla rahatsız etmektedir. Bu nedenden ötürü yaz aylarında bireyler epilasyona daha fazla yönelmektedir. Isparta bölgesi de konum olarak sıcak şehirlerimizin olduğu bir coğrafi alandır. Bu nedenden dolayı Isparta için epilasyon merkezleri konusunda oldukça çok seçeneğe sahiptir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Işınların uyarılmasıyla birlikte oluşturulan ışık demeti olan lazer, tıbbi ve estetik gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Kozmetik bir sorun olan tüylenmenin ortadan kaldırılması için kullanılmakta olan lazer epilasyon yaklaşık on beş senedir uygulanan bir yöntem çeşididir. Bedenin neredeyse bütün bölgelerinde uygulanabilen lazer epilasyonda, ilk uygulamadan önce en az yirmi gün boyunca tüyleri dokunmamış olması gerekmektedir. Böyle yapmak hem tüyleri miktarı ve sertlik seviyesi rahatça gözlenebilmektedir. Hem de lazerde alınacak verim daha üst seviyelere taşınmaktadır.

Lazer yaptırmak isteyen müşteriler için bir uygulama planlaması hazırlanmaktadır.  Planlama yapıldıktan sonra uygulama yapılacak cilt yüzeyi tüylerden arındırılmalıdır. Kıl tipi ve kılın yoğunluğu, cilt tipi gibi değişiklikler işlemi yapacak uzman tarafından incelendikten sonra uygun cihaz ile istenilen bölge seri atışlar yapılarak işlem başlamaktadır.

İşlemin tamamlanması süreci cilt ve türüne, tipine, rengine, uygulama yapılan alanın büyüklüğüne veyahut küçüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Belirli süre sonrasında işlemi tekrarlamak gerekmektedir. Lazer epilasyonun esas gayesi kıl kökünün yok edilmesidir. Bu aşamada lazer ışığının oluşturduğu anlık ısı, koyu renkli tüylerin üzerinde çok daha fazla etki göstermektedir.

Özellikle yaz ve bahar aylarında tüylenme problemi hem kadınlara hem de erkeklere çok daha belalı bir sorun olmaktadır. Bu nedenden ötürü yaz ve bahar aylarında sıcak olan bölgelerde de lazer işlemine yönelim daha fazladır. Isparta için epilasyon merkezleri oldukça fazladır. Bunun sebebiyetleri arasında Isparta’nın sıcak bir il olması da bulunmaktadır. Sık tercih edilen bir uygulama olması, Isparta için epilasyon merkezleri sayısının artmasını sağlamıştır.

Lazer Epilasyon Yapımı

Lazer epilasyon aletlerinin başlığı tarafından cilt yüzeyine atılan ışınlar ile cildin üst yüzeyi taranmaktadır. Müşterinin cilt yüzeyine ulaşan ışınlar tüylere rengini veren madde tarafından sabitlenmektedir. Böylece lazer tarafından iletilen enerji, derinin üst yüzeyinde ısı durumuna dönüşmektedir.

Deri üzerinden kıla iletilen ısı çok kısa bir süre içerisinde kıl kökünü tahrip ederek zarar görmesini sağlamaktadır. Kıl kökünde bulunan kök hücrelerin bu biçimde deforme olmasıyla birlikte kişi, ilgili yerlerdeki tüylerden tam anlamıyla kurtulmuş olmaktadır.

Lazer epilasyon sadece kadınlara yapıldığı yanılgısına düşülen bir güzellik işlemi türüdür. Bunun aksine lazere erkek bireylere de oldukça çok başvurmaktadır. Isparta için epilasyon merkezleri müşterilerinin daha çok erkekler olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Lazer Epilasyon Türleri

Lazer epilasyon uygulamasında günümüzde kullanımda olan dört ayrı çeşit bulunmaktadır. Cihazların dalga boyutları birbirinden tümüyle farklıdır. Bu lazer epilasyon cihazlarının etkisi, kişinin cilt, kıl tipine ve rengine göre değişim göstermektedir. Cihazların dalga boyutu deriye işleme kapasitesini belirlemektedir. Dalgaların boyutu kısaya doğru gittikçe kök tarafından tutulma oranı artmaktadır. Büyük dalga boyu kullanıldığında hissedilen acı da büyük olmaktadır. Nitekim epilasyon cihazlarının arasında bulunan farklılıklar ve ayarlar ile acı eşikleri değişkenlik gösterebilmektedir.

Günümüz aktif olarak kullanımı devam eden lazer epilasyon çeşitleri; ruby lazer, alexandrite lazer, diode lazer ve yag lazer biçimindedir.

Ruby lazer türü; alandaki en kısa olan tüyler üzerinde etkili olan lazer çeşididir. Açık cilt tonlarında daha çok kullanılmaktadır. Ayriyeten dudak üstü gibi hassas bölgelerde kullanılmaktadır.

Alexandrite lazer türü; lazer uygulanırken yakınında bulunan dokulara zarar vermeden uygulanabilen bir lazer türüdür. Büyük ve geniş başlığı olduğu için geniş bölgelerde etki ederek uygulama seansı süresini oldukça kısaltmaktadır. Bu geniş bölgelere bacak örnektir. Çok koyu renkli olmayan tenlerde ve koyu renk kıllarda etkisi yüksek olan lazerdir. Ultra yüksek soğutucu sistemi ile acıyı lazer yaptıran kişiye hissettirmemektedir. Bedendeki tüylere rengini veren melamin adlı bir madde vardır ve bu lazer çeşidinde melamin ışını iyi tutmaktadır. Bundan ötürü açık renk ten renginde çok daha fazla etkili bir lazerdir.

Diode lazer türü; ince olan tüylerden kurtulmak için etkili olan bir lazerdir. Cilt bariyerine aşırı yakın mesafeden atışlar yapıldığı zaman soğutucu jel ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Tüm cilt tiplerinde uygulanan bir lazer olup bu lazer çeşidi, batık kıl kökünde de oldukça iyi etki göstermektedir. Manuel olarak da ayarlanabilmesi sayesinde koyu renk cilt tiplerine de zarar vermeden uygulanmaktadır.

En son olarak yag lazer türü; koyu veyahut açık renkli tenlerde etkili bir lazer tipidir. Diğerler türlere nazaran acıyı çok daha fazla hissettirmektedir. Açık renkli ince kıllar da etki göstermesi nedeninden ötürü sık tercih edilmektedir. Geniş ve büyük çaplı ucu ve uzun atış yapabilme süresi sayesinde etkili bir lazer olup işlem süresi kısadır.

Lazer Epilasyonun Zararı Var Mıdır?

Lazer epilasyon yalnız kılların köklerine etki etmekte olan bir güzellik uygulamasıdır. Kıl kökünde bulunan pigmentlere lazer ışığının tutunması suretiyle kökün yakılması sonucu kıldan kurtulmak amaçlanmaktadır. Lazeri diğer yöntemlerden ayıran en önemli avantajıysa kıl ve kökünün etrafında bulunan deri dokusuna katiyen zarar vermiyor oluşudur. Bu nedenden ötürü işlem sonrasında herhangi bir yasak gerektirmemektedir.

Lazeri yazın daha sıcak geçtiği Isparta ili ve çevresinde çok fazla yaptıran kişi bulunmaktadır. Bu yüzdenIsparta için epilasyon merkezleri açılması son derece mantıklı bir yatırımdır.