Isparta’da Lazer Yaptırmak İstiyorum

Isparta lazer epilasyonun fazlaca yapıldığı bir ildir ve bu işlem sadece kadınlar için değil erkekler için de uygulanmaktadır.

Bilindiği üzere özellikle yaz aylarında terlemeden dolayı tüyler, insanları çok daha fazla rahatsız etmektedir. Bu sebeple yaz aylarında insanlar epilasyona daha fazla yönelmektedir. Isparta bölgesi de konum olarak sıcak şehirlerimizin olduğu bir bölgedir. Dolayısıyla Isparta lazer uygulamasının çok fazla uygulandığı güzellik merkezleri ile dolu bir ilimizdir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Işınların uyarılması ile elde edilen ışık grubu olan lazer, tıbbi ve estetik gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Kozmetik ve sosyal bir sorun olan tüylenmenin ortadan kaldırılması için kullanılan lazer epilasyon uzun zamandır uygulanan bir yöntem çeşididir. Vücudun tüm alanlarında uygulanabilen lazer epilasyonda, ilk uygulamadan önce en az yirmi gün boyunca tüyleri dokunulmamış olması gerekmektedir. Böylelikle tüylerin miktarı ve sertliği rahatlıkla gözlenebilmektedir. Hem de lazerde alınacak verim güçlenmektedir. Cilt bakımı merkezlerinde uygulanan bir işlem türüdür.

Uygulama planlaması yapıldıktan sonra uygulama yapılacak bölge temizlenmelidir. Kıl tipi ve yoğunluğu, cilt tipi gibi değişkenler uzman tarafından incelendikten sonra uygun cihaz ile istenilen bölgeye atışlar yapılarak işleme başlamak mümkündür. İşlemin tamamlanması; cilt ve türüne, tipine, rengine, işlem yapılan alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Belirli aralılarla işlem tekrarlanmalıdır. Lazer epilasyon amacı kıl kökünün tekrardan oluşmasını engellemeyi sağlamaktır. Bu noktada lazer ışığının oluşturduğu ani ısı, koyu renkli tüyler üzerinde daha fazla etkilidir.

Özellikle yaz mevsiminde tüylenme problemi çok daha büyük bir beladır. Bu nedenle yaz aylarında sıcak olan bölgelerde de lazer işlemine yönelim çok daha fazladır. Isparta lazer uygulamasına oldukça yönelim bulunan bir şehirdir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılmaktadır?

Lazer epilasyon cihazının başlığı tarafından cilt bariyerine atılan ışınlar ile cilt yüzeyi taranır. Bireyin cildine ulaşan ışınlar tüye rengini veren madde tarafından sabitlenmektedir. Böylelikle lazer tarafından iletilen enerji, deri yüzeyinde ısı enerjisine dönüşmektedir.

Tüyden, iletilen ısı oldukça az bir süre içerisinde kıl kökünü tahrip olup zarar görmesini sağlamaktadır. Tüy kökünde yer alan kök hücrelerin bu şekilde deforme edilmesi ile birlikte birey, ilgili bölgede yer alan tüylerden sonsuza kadar kurtulmuş olmaktadır.

Lazer epilasyon yalnız kadınlara yapıldığı yanılgısına düşülen bir uygulama çeşididir. Ama bu çok büyük bir yanılgıdır ve Isparta lazer konusunda erkeklerin çok başvurduğu bir durumdur.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyonu kullanımda olan dört ayrı çeşit bulunmaktadır. Dalga boyu farklı olan bu lazer epilasyon cihazlarının etkisi, kişinin cilt, kıl tipine ve rengine göre tercih edilmektedir. Cihazın dalgasının boyu deriye nüfuz etme kapasitesini açıklamaktadır. Dalganın boyu kısaldıkça kökü tarafından tutulması artış göstermektedir. Yüksek dalga boyunda hissedilen acı diğerlerine oranla çok daha fazla olmaktadır. Ancak cihazlar arasında bulunan farklılıklar ve ayarlar ile bunlar değişkenlik gösterebilmektedir.

Genel olarak uygulanan lazer epilasyon çeşitleri; ruby lazer, alexandrite lazer, diode lazer ve yag lazer şeklinde sıralanabilmektedir.

Ruby lazer; en ufak tüyler üzerinde bile etkili olan lazer çeşididir. Açık renkli cilt tonlarına çok daha etkilidir ve dudak üstü gibi hassas bölgelerde kullanılmaktadır.

Alexandrite lazer; yakınında bulunmakta olan dokulara zarar vermeden uygulanabilen bir lazerdir. Geniş ve büyük bir başlığa sahip olduğu için geniş bölgelerde etki ederek seans süresini oldukça kısaltmaktadır. Çok koyu olmayan tek ve koyu renk yıllarda etkili bir lazerdir. Yüksek soğutucu sistemiyle acıyı kişilere hissettirmez. İşlemin sonrasında istenmeyen tüyler vücuttan alınmış olur. Vücuttaki tüylere rengini veren Melamin maddesi, bu lazer çeşidinde iyi tutulmaktadır. Bu sebeple açık renk tüylerde çok daha fazla etkilidir.

Diode lazer; ince olan tüylerin giderilmesinde etkili bir lazer uygulamasıdır. Cilt bariyerine aşırı yakın mesafeden atışlar yapıldığında soğutucu jel kullanılmaktadır. Tüm cilt türlerinde uygulanan bir lazerdir ve batık kıl kökünde oldukça fazla etki göstermektedir. Manuel olarak ayarlama imkanı olduğu için koyu renk cilt tiplerine de zarar vermeden uygulanmakta olan bir lazerdir.

Son olarak yag lazer; bütün cilt tiplerinde etkili bir lazer tipidir. Diğer türlere göre acıyı daha fazla hissettirmektedir. Beyaz tenli kişilerde ve ince kıllar da etki göstermektedir. Büyük açılı ucu ve uzun atım süresi sayesinde etkili bir lazerdir. Saydığımız tüm lazer çeşitleri Isparta lazer epilasyonu uygulaması yapan merkezlerde kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyonun Zararı Var Mıdır?

Lazer epilasyon sadece kıl köklerine etki etmektedir. Kıl kökünde bulunan pigmentlere lazer ışığı tutularak kökün yakılması amaçlamaktadır. Lazeri diğer yöntemlerden ayıran en önemli özellik ise; kıl ve kökünün çevresinde bulunan dokuya kesinlikle zarar vermiyor oluşudur. Bu nedenden dolayı işlem sonrasında herhangi bir kısıtlama gerektirmemektedir.

Uzmanlar tarafından, uygun cihazlar kullanılarak uygun atışlar yapıldığında leke veya iz kalmayacaktır. Özellikli olarak cinsel bölgelere uygulanan lazer uygulamasından tehlikeli olduğu söylense de uygulama derinin altına ilerlemediği için bölge herhangi bir zarar vermemektedir.

Zararı olup olmaması hakkındaki soru işaretleri kişileri korkutmaktadır. Ancak yaz sıcakları da bu korkularının üstüne gitmek için sebep olmaktadır. Özellikle yazın çok daha sıcak geçtiği Isparta ili ve çevresinde çok fazla lazer yaptıran danışan vardır. Bu sebeple Isparta lazer konusunda önde gelen şehirlerimizdendir.

Lazer Öncesi Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon uygulamasının öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. İlk olarak güneş veya solaryum gibi bronzlaşmaya sebep olan durumlar, lazerin etkinliğini azaltmaktadır. Öncesinde krem veyahut krem gibi ürüne kullanılmamış olması gerekir.

Lazer epilasyonun ardından dikkat edilmesi gereken alışkanlıklar da bulunmaktadır. İlk olarak uygulama yapılan alan kızarık olduğu süreçte güneşe çıkılmaması önemlidir. Özellikle yaz aylarında çok dikkat edilmesi gereken bir alışkanlıktır. Isparta lazer yaptıran kişilerin daha da dikkatli olması gerekir. Çünkü bu bölge yaz aylarında oldukça sıcak bir havaya sahiptir.