Hıfu

HIFU, geleneksel facelifting uygulamaları yerine cerrahi olmayan kozmetik kırışıklık giderme yöntemidir. Cihaz odaklanmış ultrason enerjisini, cildin derinliklerine kadar iletir ve SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System) da termal koagülasyona neden olur. Yüksek ısı, cilt altındaki dermal dokunun daha fazla kolajen üretimi için uyarılmasını sağlar. Böylece cilt sıkılaştırma ve gençleştirme işlemi zaman içerisinde gözle görülebilir üst seviyelere tırmanır.

Bu sistem ile derideki yaşlanma süreci bir süreliğine durdurulmakta, oluşan yaşlanma bulguları ortadan kaldırılmakta, deride sıkılaşma ve gerilme etkisi yaratılmaktadır. ULTRA LIFTING sistem, bu etkileri, yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgaları ile gerçekleştirmektedir. HIFU sistem tıpta hastalıklı dokuların tedavisinde uzun zamandır kullanılmaktadır ancak yüz germe ve cilt sıkılaştırmada oldukça yeni ve etkili bir tedavi yöntemi olarak yakın zamanda kullanılmaya başlanmıştır.

Bu ameliyatsız yüz germe işlemi uygulaması anestezi gerektirmeden, ultrasound başlık cilde değdirilerek yapılmaktadır. Tek seans olarak uygulanan bu yöntemle ortalama 3 aylık bir süreçte, cildin kendini her geçen gün artarak yenileme, sıkılaşma etkisi cerrahiye gerek kalmadan sağlanmaktadır.

Yüz gençleştirme amacıyla tüm yüz uygulaması yapılabildiği gibi ihtiyaca göre alın ve göz çevresi kırışıkları, düşük kaşlar, yanak, çene bölgesindeki sarkmalar ve vücut sarkmaları için de uygulanabilmektedir. Uygulama her mevsimde yapılabildiği gibi, istenildiğinde bölgesel uygulama tekrarları da yapılabilmektedir.

İşlemin en güzel tarafı ise cerrahi gerektirmeyen bir yöntem olması nedeni ile, uygulamanın ardından kişinin günlük aktivitelerine hemen dönebilmesidir.

Özellikle gevşeme ve sarkmaların başladığı 30-65 arası yaş grubunda bu yöntemle oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

HIFU

Diğer ismi ile “ameliyatsız yüz germe” işlemi HIFU,  bilindik yüz gerdirme ve kaldırma ameliyatlarından farklı olarak cerrahi yöntemler kullanmayan bir kırışıklık giderme yöntemidir.

HIFU Nasıl Çalışır

Ultrason enerjisini odaklayarak cilt derinlerine iletir ve  “SMAS” yani superficial muscular aponeurotic sistemde termal koagülasyon meydana gelir. Daha çok kollajen üretimi için tetikleme sağlayan yüksek ısı kullanılır. Cildin derinliklerinden başlayan sıkılaştırma işlemi süreç içerisinde cildin yüzeyine yansıyan ve cilt sıkılaştırma, cilt gençleştirme sağlar.

HIFU sistemiyle yaşlanma durduruluyor ve yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılarak ciltte gelme ve sıkılaştırma etkisi yaratılıyor. Cildin germe sıkılaştırması HIFU’daki ultra lifting teknolojisinin sağladığı ses dalgalarıyla gerçekleştirilmektedir. Tıptaki bozuk dokuların tedavisinde uzun zamandır kullanılmakta olan bu yöntem estetikte de kullanılmaya başlamıştır. Yakın bir tarihten beri etiki bir tedavi olarak yüz sıkılaştırma ve germede de kullanılmaktadır.

HIFU Hangi Problemler için kullanılır?

Eğer cilt yüzeyinizde; alın-göz kırıklıkları, vücut sarkmaları, düşük kaş,yanak –çene sarkması gibi durumlardan şikayetçiyseniz HIFU teknolojisini kullanarak tüm bu problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Uygulama tek seans olmasına karşın istenilen bir bölgede tekrarı da yapılabilir. Aynı zamanda mevsim fark etmeksizin HIFU uygulamasını yaptırabilirsiniz.

Yüz gençleştirme için kullanılan HIFU teknolojisi cerrahi bir müdahale değildir. Anestesi gerektirmez. Cilde değen başlıklarla uygulanan HIFU tek seansta 3 aylık bir cilt yenileme ve sıkılaşma süreci sağlar.

HIFU herhangi bir ameliyat gerektirmediği için kişi yaşamsal gündelik faaliyetlerini bu uygulamadan sonra da rahatlıkla sürdürebilir. Vücudun cilt sarkmalarını göstermeye başladığı yaş aralıklarında yapılabilir 30 yaş ile 65 yaş arasında hücrelerin yavaşlaması meydana geldiğinden, bu yaş aralıklarında kullanıldığında başarılı sonuçlar elde edilir.