Lazer Epilasyon (Cynosure Elite+)

(CYNOSURE ELİTE +)

(ALEXANDRİTE & ND-YAG LAZER)

Amerika’da en çok kullanılan ve en iyi epilasyon cihazı ödüllü Alexandrite ve ND-YAG kliniğimizde lazer epilasyon işlemleri için tercih edilmektedir. Çift dalga boyu Cynosure Elite+ ile lazer epilasyon yapılmaktadır. Bahsedilen cihaz tüm cilt ve kıl tiplerinin epilasyonunda kullanılabilecek cihazlar olarak tanınmaktadır. Etkin ve kalıcı lazer epilasyon uygulanabilmesi için gerekli yüksek melanin emilimiyle 755 mm dalga boyunu sağlayan Alexandrite ve koyu renkli ten lazer epilasyonda güçlü etkiye sahip 1064mm Nd:YAG cihazları güvenli ve etkilidir. Çok başarılı olarak tanımlanan nd:YAG ve Alexandrite lazer sistemi için bir uzman doktorun hastayı lazer epilasyon öncesinde görmesi ve gerekli dozları ayarlaması işlemin güvenlik ve başarısı için önemlidir.

Lazer epilasyon uygulaması kılların bir daha çıkmamasını amaçlamaktadır. Kıl köklerinden kıl çıkmasını durdurmak için lazer ışıyla kıl foliküllerinde ısı oluşturulur ve kökler tahrip edilir. Kılların rengini veren pigment olan melanin lazer ışını tarafından emilir, ısı kıl köküne gönderilir. Bu yöntem uzman bir dermatolog tarafından uygulandığında cilt yapısına zarar verilmeden herhangi bir hasar oluşmadan gerçekleştirilir.

Birçok insan tarafından uygulanmaya çalışan lazer epilasyon tehlikeli bir işlemdir. Doktor olmadan lazer epilasyon yapılması önerilmez.

ELİTE+ Lazer Cihazı Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Ancak lazer epilasyon göz çevresine uygulanamaz.

ELİTE+  Lazer Cihazı Kimlere Uygulanabilir?

Bronz –esmer- ten de dahil olmak üzere bu cihazla tüm cilt tiplerine lazer epilasyon uygulanabilir. 15 yaşından büyük herkese uygulanabilen lazer epilasyon, lekeler, çiller ve vasküler tedavisinde de kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Tedavisi Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Elite+ cihazı acı konusunda özelliği olan soğutma sistemi sayesinde son derece acısız olarak gerçekleştirilmektedir. Kişilerin, lazer epilasyon sırasında hafif bir yanma hissi duyması olağandır.

ELİTE+  Lazer Cihazıyla Seans Aralıkları Kaç Haftadır?

Yüz bölgesinde lazer epilasyon aralıkları 4-6 hafta;  Yüz dışındaki bölgeler için seans aralığı 8-10 hafta arasında değişmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyonun kaç seans uygulanması gerektiği, uygulama yapılan kişinin kıl yoğunluğu ve kalınlığına bağlıdır. Hem kişiden kişiye hem de uygulama bölgesine göre değişkenlik gösterir. Ortalama bir süre vermek gerekirse lazer epilasyon 4-6 seans civarında sürmektedir.

ELİTE+ Lazer Uygulama Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

Lazer epilasyon sonrasında cilde 30 ve 50 faktör üzerinde güneş kremi kullanılması gerekmektedir, bunun dışında herhangi bir bakım gerektirmez.