Rejunevation (Cilt Gençleştirme)

Kollajen cildimizin %90’ınını oluşturan elastik bir moleküldür. Günümüzde sıkça duyduğumuz bu kollajen molekülünün görevi cildin esnekliğini ve pürüssüzlüğünü saplamaktır. “Yaşlanma” dediğimiz şey ise cildimizdeki kollajenin azalması, kaybedilmesidir. Kollajen kaybı yani yaşlılıkla birlikte cilt elastiyetini ve kalınlığını kaybeder; dolayısıyla yaşlanma bu iki unsurun kaybedilmesine neden olan 2 unsurdur. Bunun yanında cildin güneşe maruz bırakılması ve sigara gibi olumsuz etkenler bu kaybı hızlandırır, arttırır.

Kliniğimizde uygulanan son teknoloji tedaviler, profesyonel bir şekilde ve alternatifleriyle birlikte sunularak kollajjen kaybını durdurmanızı ve kollajen ürettimini arttırmanızı sağlar. Kollajen üretimi için birçok alternatif uygulamaktayız, hastanın tercihlerine koşullarına ve uygunluğuna bağlı olarak bu tedavi değişkenlik gösterebilir.

CİLDİMİZİ NASIL GENÇLEŞTİRİRİZ?

PRP (Platelet ile zenginleştirilmiş plazma)

Vücudumuz halihazırda büyüme hücrelerine sahiptir ve kollajen de dahil olmak üzere bunları her gün üretir. ( Az ya da çok) Kendi vücudumuzdan sağladığımız büyüme faktörleri ile cilt hücrelerinin yenilenmesi ve kollajen üretimi PRP uygulamasının birinci hedefidir.

PRP, kendi hücrelerinizden size sağlıklı ve genç bir cilt sunan teknolojidir.

Mezoterapi ve vitamin Enjeksiyonları:

Cildimizle ilgili her şey bir etkinin ürünüdür. Besin, alışkanlıklar, mevsim.. vs. gibi faktörlerin cildimizi yenilemesi ya da yıpratması mümkündür. Cilt yenilemesi ve kollajen üretimi için vücudun uyarılması için bazı özel ürünleri enjeksiyon yöntemi ile sağlanır. Bu yöntemde vitamin, hyalurinik asit, antioksidan ve amino asit içeren güçlü karışım enjeksiyon halinde vücudumuza girerek cilt gençleştirme işleminde tamamlayıcılığı sağlar.

IPL LAZER

Inmode tarafından üretilen, en kuvvetli IPL cihazları arasında gösterilen ve kliniğimizde kullanmış olduğumuz lumecca cihazı ile  sizlere cilt gençleştirmek için ağrısız ve etkin bir çözüm sunuyoruz.

Güçlü safir soğutmalı bir başlıkla güneş lekeleri, çilleri yok etmesinin yanında Lumecca, ciltteki genişlenmiş porları daraltıp küçülterek yeni ve sağlıklı bir cilt yapısı ortaya çıkarılır.

Fraksiyonel  RF Mikroiğneleme:

Kollajen üretimini destekleyen ödüllü cihazımız Morpheus 8, oldukça  etkili ve tercih edilen bir yöntem olan Fraksiyonel RF Mikroiğneleme için kullanılır.

Morpheus 8, başlığındaki altın iğneler ile sıradan iğnelerin ulaşamadığı 4mm derinliğe inip orada yer alan kollajen sentezlerini uyararak cildimizi gençleştirmektedir.

Kimyasal peeling ( TCA)

Uzm. Dr Duygu Coşkun Özbakır kliniğinde cildimizi daha genç ve daha pürüssüz göstermek için Kimyasal Peeling işlemi yapılmaktadır.

Bir cevap yazın