Mikroiğneleme( Dermapen) Tedavisi

Dermapen uygulaması, ucunda 12 adet milimetrik iğne bulunan ve cilt yüzeyinde yüzlerce mikroskobik delme yapan, böylece cildin doğal iyileşme mekanizmasını başlatan bir mikroiğneleme yöntemidir. Ağrısız, iyileşme süreci olmadan etkili tedavi imkanı sağlar. Topikal cilt bakım ürünlerinin emilimini arttırır. Cilt yenileme, gözenek sıkılaştırma, akne skarları, saç tedavileri, kırışıklık tedavileri, mezoterapi uygulamalarında kullanılır.

Dermapen nedir?

Cilt problemlerinin ortadan kaldırılması amacıyla çok çok küçük iğneleri olan ve kaleme benzetebileceğimiz bir cihazla cilt yüzeyinin uyarılmasını  sağlayan bir uygulama çeşididir. Dermapen diğer bir deyişle mikroiğneleme veya kollakjen terapisi olarak bilinmektedir. Cilt dokumuzu iyileştirmek hem sağlık hem de görünüm açısından oldukça önemli bir konudur. Bu konuda dermatologların birçok yöntem kullandıkları biliniyor. Ancak kişinin cilt yenileme ve gençleştirmede önceliği sağlıklı ve kalıcı bir yöntem olmalıdır. Bu noktada kollajen ve elastin üretimini tetikleyecek ve cilt organizasyonunu düzenleyecek yöntem dermapendir.

Dermapen cihazı nasıl çalışır?

Dermapenin çalışma şekli kısa ve birçok iğnenin cilt yüzeyine temas etmesi böylece oradaki cilt yapısının düzelmesini tetiklemektir. Dermapen kalem şeklinde ve üzerinde iğne olan bir cihazdır. Kullanılan iğneler, çok sayıda ve mikro boyuttadır. Cildin yüzeyi ile teması hedeflendiğinden ciltte dezanfermasyona sebep olmaz. Kanama veya yaralanma bu tedavide söz konusu değildir.

Yüzeyde açılan minik deliklerle cildin kendini tedavi etmesi ve doğal bir iyileşme hedeflenmektedir. Deliklerin ciltte açılması ile vücut kollajen üretimine başlar, delikleri tedavi etmek için. Sağlıklı dokuyu tekrar yakalamak isteyen cilt elastin ve kollajen üretimini bu tedaviden sonra kendi kendine gerçekleştirmeye başlar. Tek bir sefer değil, birçok seanstan oluşan dermapen tedavisi, çatlak, cilt kuruluğu, kırışıklığın azaltılması ve doğal cilt yapısının güçlendirilmesini hedeflemektedir. Ayrıca dermapen akne tedavisi için de etkili bir seçenektir.

Dermapen cihazı hangi problemlerde  kullanılır?

Dermapen yöntemi, cilt problemleri ve şikayetlerinde kliniğimizde sıklıkla kullanılmaktadır.

Peki dermapen hangi cilt problemlerinde kullanılır?

Dermapen;

Ciltteki kuruluk, yara izleri ve çatlaklarda,

Saç kaybı durumlarında (alopesi),

Yaşa bağlı oluşan kırışıklıklar,

Güneşe bağlı yanık ve lekelenmerde,

Akne tedavisinde, akne lekeleri tedavisinde, gözenek küçültme işleminde,

Ciltteki renk değişikliği ve leke durumlarında kullanılmaktadır.