Lumecca (Işıltı Lazeri)

Lumecca, FDA onaylı üst düzey bir cilt yenileme sistemidir. Pigmente ve vasküler lezyonların  tedavisi için kullanılan en güçlü yoğun darbeli ışıktır. (IPL) Normal IPL’lere göre 3 kat daha fazla enerji çıkışına sahip olduğundan kırmızı ve kahverengi lekelerde etkili tedavi sağlar. Standart IPL’ler ile 4-6 seansta tamamlanan fotorejuvenasyon (yenilenme) Lumecca ile 1-2 seansta tamamlanır. Lumecca vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilir.

Endikasyonları:

*Yaşlılık lekeleri (kırmızı/kahverengi pigmentasyonlar)

*Güneş lekeleri

*Vasküler lezyonlar(örümcek damarlar,doğumsal şarap lekesi)

*Rozase(gül hastalığı)

(IŞILTI LAZERİ)

Lumecca, daha genç bir cilt, ciltteki bozuklukları düzenlemek ve cilt rengini iyileştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Cildinizin sağlıklı olması için LUMECCA!

Lumecca nedir?

IPL yani sık atımlı ışık olarak bilinen bir sistemdir. Vasküler ve pigmentli lezyonları iyileştirmek amacıyla kullanılır. Standar IPL’lere göre 3 kat fazla enerji atımı sağlayadığı için kahverengi ve kırmızı cilt lekelerinde daha yüksek oranda bir iyileştirme gücü sunar. Normal IPL’ler ile daha uzun süren seanslar, Lumecca ile birkaç seansta gerçekleştirilir. Cildin rengindeki değişim tek seanstan sonra bile fark edilmektedir. Lumecca cilde berrak bir görünüm sunar ve cildin rengini düzeltir.

Lumeccanın çalışma prensibi fototermaliz ve ışık tedavisinden oluşmaktadır.

Lumecca Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Vücudumuzun tüm bölgelerinde kullanabileceğimiz Lumecca, çoğunlukla güneşe sık maruz kalan yüz, dekolte, el, kol, boyun ve bacaklar için tercih edilir.

Lumecca Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Lumecca ten rengi ve güneş lekeleri için ilk etkisini birinci seanstan birkaç gün sonra göstermeye başlar. Cildin kendini toparlamasıyla 1-2 hafta sonrasında çok daha belirgin düzelme izlenmektedir. En sonunda elde edeceğimiz sonuç, Lumecca ile doktorun önerdiği seansı aldıktan sonra ortaya çıkar. Yüz telenjiektazileri olarak bilinen damar tedavileri gibi tedaviler için iyileşme sonucu 2 haftaya kadar belirginleşmektedir.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Lumecca uygulamasında, seanslardan sonra hastanın direkt güneşe kendini maruz bırakmaması önemlidir. Ancak genelde hastalar herhangi bir yan etki yaşamaz, seansla oluşabilecek cilt reaksiyonlarını da birkaç saatte atlatırlar.

Pigment ve Damar Sorunlarında Lumecca Kullanımı Nasıldır?

IPL ciltte yaşanan cilt dokusunun hasarlı olması, pigmentasyon sorunu için çok uygun bir çözümdür. Lumecca, cilt düzensilziklerini azaltarak ten renginde iyileşme ve genç görünüş sağlamaktadır.

Vasküler Lezyon,

Yaşlılık Lekeleri,

Rozasea,

Çillerin yok edilmesi

Ve Güneş hasarında da kullanılmaktadır.

Lumecca yüz, boyun, kol, dekolte gibi bölgelerde kullanılmaktadır.