Isparta Bölgesi Yaz İçin Lazer

Isparta lazer işleminin oldukça fazla yapıldığı bir bölgedir ve bu uygulama sadece kadınlar için değil erkekler için de uygulanmaktadır.

Bilindiği üzere özellikle yaz aylarında sıcak dolayısıyla kıllar, insanları çok daha fazla rahatsız etmektedir. Dolayısıyla yaz mevsimlerinde insanlar epilasyona daha fazla yönelmektedir. Isparta çevresi de konum olarak sıcak şehirlerimizin olduğu bir çevredir. Bundan dolayı Isparta lazer uygulaması çok daha fazla tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Işınların uyarılması ile oluşan ışık demeti lazer, tıbbi ve estetik gibi pek çok alanda kullanımdadır. Kozmetik ve sosyal açıdan bir sorun olan tüylenmenin ortadan kaldırılması için kullanılan lazer epilasyon yaklaşık 20 senedir uygulanmakta olan bir yöntem çeşididir. Bedenin tüm bölgelerinde uygulanabilen lazer epilasyonda, ilk uygulamadan önce en az on gün boyunca tüyleri dokunmamış olması gerekmektedir. Böylelikle hem tüyleri miktarı ve sertliği rahatça gözlenebilmektedir. Hem de lazerde alınacak verim yükseltilmektedir. Cilt bakımımerkezlerinde uygulanan bir uygulama çeşididir ve hemen hemen her güzellik merkezinde uygulanmaktadır.

Planlama yapılmasının ardından uygulama yapılacak bölge temizlenmektedir. Kıl tipi ve fazlalığına, cilt tipi gibi değişiklikler uzman kişiler tarafından incelendikten sonra uygun cihaz ile istenilen bölge seri atışlar yapılarak işlem başlamaktadır. İşlemin tamamlanması cilt yapısına ve tipine, rengine, alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Belirli zaman sonrasında işlemi tekrarlanması gerekmektedir. Lazer epilasyon işleminin amacı kıl kökünün yok edilmesidir ve tekrardan oluşmasını sağlamaktır. Bu noktada lazerin oluşturduğu ani ısı, koyu renkli tüyler üzerinde çok daha fazla etkilidir.

Özel olarak yaz aylarında tüylenme problemi çok daha belalı bir hale gelmektedir. Dolayısıyla yaz mevsiminde sıcak olan bölgelerde de lazer işlemine yönelim fazladır. Isparta lazer uygulamasına oldukça yönelim bulunan bir şehirdir ve oldukça fazla cilt bakımı merkezinde bulunmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılmaktadır?

Lazer epilasyon cihazının baş kısmı tarafından cilt bariyerine atılan ışınlar ile cilt yüzeyi taranmaktadır. Bireylerin cildine ulaşan lazer ışınları, tüye rengini veren madde tarafından tutulmaktadır. Böylelikle lazer tarafından iletilen enerji, cilt yüzeyinde ısı enerjisine dönüşmektedir.

Tüyden, iletilen ısı çok az bir süre içerisinde kıl kökünün zarar görmesini sağlamaktadır. Kıl kökünde bulunan kök hücrelerin bu şekilde deforme edilmesi ile birlikte kişi, ilgili bölgede yer alan tüylerden sonsuza kadar kurtulmuş olmaktadır.

Lazer epilasyon yalnızca kadınlara yapıldığı yanılgısına düşülen bir uygulamadır. Ancak Isparta lazerkonusunda erkeklerin çok fazla başvurduğu bir durumdur.

 

Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir?

Lazer epilasyonu kullanımda olan dört değişik türü bulunmaktadır. Dalga boyu ayrı özelliklerde olan bu lazer epilasyon cihazlarının etkinliği, kişinin cilt, kıl tipine ve rengine göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan cihazın dalga boyu deriye nüfuz etme kapasitesini belirlemektedir. Dalga boyu kısaldıkça kıl kökü tarafından tutulması artmaktadır. Yüksek dalga boyunda hissedilen acı çok daha fazla hissedilmektedir. Ama cihazlar arasında bulunan farklılıklar ve ayarlamalar ile bunlar değişkenlik gösterebilmektedir. Buz lazer, iğnelemelazer gibi cihaz çeşitleri de günümüzde varlığını sürdürmektedir.

Genellikle uygulanan lazer epilasyon türleri; ruby lazer, alexandrite lazer, diode lazer ve yag lazer şeklindedir.

Ruby lazer; çok kısa olan tüyler üstünde etkili olan lazer çeşididir. Açık renkli cilt çeşitleri için daha etkilidir ve dudak üstü gibi hassas olan bölgelerde kullanılmaktadır.

Alexandrite lazer; yakınında bulunan deri dokularına zarar vermeden uygulanabilen bir lazerdir. Geniş başlığa sahip olduğu için geniş bölgelerde etki ederek seans süresini oldukça kısaltmaktadır. Çok esmer olmayan ten ve koyu renk yıllarda etkili bir lazerdir. Yüksek soğutucu sistemi ile acıyı kesinlikle hissettirmez. İşlemin sonrasında istenmeyen tüyler vücuttan uzaklaştırırmış olmaktadır. Vücut tüyleri rengini veren melamin pigmenti bu lazer çeşidinde iyi tutulmaktadır. Bu sebeple açık renk cilt tiplerinde çok daha fazla etkilidir.

Diode lazer; ince tüylerin üzerinde etkili olan bir lazerdir. Cilde çok yakın mesafeden atışlar yapıldığında soğutucu bir jel ile birlikte kullanılmaktadır. Tüm cilt tiplerinde uygulanan lazer batık kıl köklerinde etki göstermektedir. Manuel ayarlama imkanı da vardır. Bu ayar olduğundan koyu renk cilt tiplerine de zarar vermeden uygulanmaktadır.

Son olarak da yag lazer; koyu ve açık renkli tenlerde etkili bir lazer uygulamasıdır. Diğer türlerine nazaran acıyı daha fazla hissettirmektedir. İnce kıllar da etki göstermektedir. Büyük çaplı ucu ve uzun atım süresi sayesinde etkili bir lazerdir. Isparta lazer konusunda öne çıkmış merkezlerin bulunduğu bir ilimizdir ve her çeşit lazer bulunmaktadır.

Lazer Epilasyonun Bulunmakta Mıdır?

Lazer epilasyon sadece kıl köklerine etki etmekte olan bir uygulamadır.  Kıl kökünde bulunan pigmentlere lazer ışığı tutularak kökün yakınması ve ortadan kalkması hedeflenmektedir. Lazeri diğer yöntemlerden ayıran en önemli özellik ise kıl ve kökünün etrafında bulunan dokuya asla zarar vermiyor olmasıdır. Bu sebeple işlem sonrasında herhangi bir kısıtlamaya gerek yoktur.

Uzmanlar tarafından, uygun cihazlar ile uygun atışlar yapıldığında vücutta leke veya iz kalmayacaktır. Özellikle genital bölge alanına uygulanan lazer uygulamasından tehlikeli olduğu söylense de uygulama derinin altına ilerlemediği için bölge herhangi bir zarar vermemektedir. Cilt kanseriyle hiçbir bağlantısı yoktur. Uygulanan diğer bölgelerde de lazer epilasyon ispatlanmış hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Lazer uygulaması hem kadınların hem erkeklerin özellikle yaz ayları için yaptırdığı bir uygulama çeşididir. Herhangi bir zararı olup olmaması hakkındaki soru işaretleri kişileri korkutmaktadır ama yaz mevsiminin sıcaklığı da bu korkularının üstüne gitmek için sebep olmaktadır. Özellikle yaz aylarının daha sıcak geçtiği Isparta ili ve çevresinde çok fazla lazer yaptıran kişi bulunmaktadır. Bu nedenle Isparta lazer konusunda önde gelen bölgelerimizdendir.