Isparta Dolgu

Isparta Dolgu

Isparta dolgu işlemi yüze yapılan bir estetik işlemdir. Dolgun, genç ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için popüler seçimdir. Ama güvenilir mi? İşte yeni başlayanlar için dolgu maddeleriyle yüzleşme kılavuzumuz!

Yüz dolgu işlemi yaptırmayı veya onlardan bahsedildiğini duyduysanız ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, bu kozmetik prosedüre ilişkin kapsamlı genel bakışınızdır. İnce çizgilerin, kırışıklıkların ve diğer gözle görülür yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Vücudumuz yaşla birlikte doğal olarak değişir ve bu farklılıklar yüzümüzde veya elmacık kemiklerimizde eskisi kadar yüksek olmayan yeni kırışıklıkları içerebilir. Dermal dolgu maddeleri, onlardan memnun değilseniz, bu yaşlanma belirtilerini en aza indirmeye yardımcı olabilir. Ancak bu değişiklikler tamamen normaldir ve cildimizi destekleyen deri altı yağının bir kısmını kaybettiğimizde ortaya çıkar.

Dermal dolgu maddelerinin birkaç kategorisi vardır ve hepsi genellikle aynı şekilde uygulanır. Herhangi bir türde kozmetik veya tıbbi prosedür yaptırmayı seçmeden önce, sürecin neleri içerdiğini ve olası riskleri anlamak önemlidir. Anlaşılır bir şekilde, pandemi sırasında bir doktor muayenehanesini ziyaret etme konusunda da endişeleriniz olabilir.

Her şeyden önce dolgu maddeleri, çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak için Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmış enjekte edilebilir ilaçlar olan Botox ile karıştırılmamalıdır. İkincisi, kırışıklıkları azaltmak için kasları dondurur. Dermal dolgu maddeleri ise cildin ve kırışıklıkların pürüzsüzleşmesine yardımcı olmak için onaylanmış enjekte edilebilir implantlardır. Adından da anlaşılacağı gibi, bir iğne kullanılarak cildinizin altına enjekte edilirler.

Dolgu Maddeleri Nelerdir ve Nasıl Çalışır?

Dermal dolgu maddeleri olarak da bilinen yüz dolgu maddeleri, tipik olarak hylauronik asitten oluşan, kırışıklıkları dolduran ve yumuşak dokuya hacim kazandıran küçük jel enjeksiyonlarıdır. Yüzünüzün farklı bölgelerine dermal dolgu yaptırabilirsiniz: göz çevresi, yanaklar, ağız ve çene çizgisi ve ayrıca dudak dolgusu doğrudan dudak dokusuna uygulanır.

Dolgular temel olarak yüzünüze ve dolgun bölgelere kaybolan hacmi geri kazandırır, böylece derin çizgiler düzleştirilir. Bu neden gerekli? Yaşlandıkça vücudumuz, her ikisi de genç görünüme katkıda bulunan kolajen ve elastin üretmeyi bırakır. Uzmanlar, kolajen kaybetmeye ne zaman başladığımız konusunda tartışıyorlar, ancak genel olarak kabul edilen yaş 25. Oldukça genç, değil mi? Kollajen ve elastin seviyeleriniz daha sonra yılda yaklaşık yüzde 2 oranında azalır. Vücudunuz yirmili yaşların sonunda onu tamamen üretmeyi bırakmış olacak.

Vücudunuzun nasıl tepki verdiğine ve hangi hyaluronik asidin kullanıldığına bağlıdır. Ancak çoğu yüz dolgusu altı ile 18 ay arasında etkisini sürdürür.

Isparta Dolgu Yan Etkisi Var mı?

İyi bir doktor sizin için ideal tedavi planını açıklayacaktır, ancak en doğal görünen sonuçların birden fazla dolgu türü gerektirebileceğini bilin. Her kategoride birçok farklı dolgu maddesi markası vardır ve ürünler nasıl kullanılmaları gerektiğine göre değişkenlik gösterir.

Müşterilerin yan etkileri reaksiyonlarla karıştırması kolay olabilir. Bu nedenle hangi yan etkilerin beklenebileceğini anlamak son derece önemlidir. Geçici yan etkiler arasında yüz enjeksiyonlarından sonra tamamen normal olanlar şişme, kızarıklık ve hassasiyettir.

Isparta dolgu işleminden sonra biraz rahatsızlık, kızarıklık ve morluk yaşamanız tamamen normaldir. Reaksiyonlar genellikle iğne enjeksiyonundan hemen sonra ortaya çıkar ve şunları içerebilir; enjeksiyon yerinde kızarıklık, şişlik, ağrı, kaşıntı, morarma ve hassasiyet. Bu reaksiyonlar genellikle hafif ila orta şiddettedir ve genellikle enjeksiyondan kısa bir süre sonra kaybolur, genellikle deriye enjeksiyondan birkaç gün sonra çözülür.

Yüz Dolgusu Acıtır mı?

Dolgu yüze enjekte edilirken hafif bir rahatsızlık olabilir. Ancak tedavi öncesi anestezik krem ​​sürerek bunu en aza indiriyoruz. Daha fazla rahatlama sağlamak ve mümkün olduğunca fazla ağrıyı hafifletmek için dolgularımız önceden karıştırılmış bir lokal anestezik içerir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, en yaygın yüz dolgusu türü, göz küresi, eklemler ve cilt dahil olmak üzere vücudun birçok bölgesinde bulunan ve ağırlığının 1000 katını suda tutabilen doğal madde olan hyaluronik asittir . Hyaluronik yüz dolgu maddeleri, ciltteki çöküntüleri gidererek şeklin korunmasına yardımcı olur ve nem sağlar. Poli-Kaprolakton (PCl) veya Ellanse, kolajen uyarıcısı olarak işlev gören bir başka popüler dolgu maddesidir. ‘Yüzdeki stratejik yerlere enjekte edildiğinde, vücudun kolajen üretmeye yönelik doğal tepkisini tetikler ve bu da size çok daha uzun süreli bir sonuç sağlar.

Sonuç

‘Evet, Botox ile dolgu arasında yüzde 100 fark var. Botoks, yüzünüzdeki küçük kasların kırışıklığa neden olan hareketleri yapmasını engeller. Dermal dolgu maddeleri, kırışıklıkları yumuşatmak ve genç görünümü desteklemek için alttan dolgunlaşır.

Peki dermal dolgu maddeleri sizi ne kadar geriye götürür? Bu tamamen ne kadar yapacağınıza, hangi dolgu maddelerini tercih ettiğinize ve bunları yönetmek için kime para ödediğinize bağlı. Açıkçası her klinik farklıdır, ancak Isparta dolgu fiyatları için genel başlangıç ​ ortalama olarak aynıdır.

Bilmeniz gereken ilk şey, her şeyden önce, bir güzellik spasında veya salonunda herhangi bir enjeksiyon tedavisi görmeyi asla düşünmemektir. Kontrol etmek oldukça zordur. Aynı durum Botoks için de geçerlidir.

Bu tedavileri gerçekleştirmek için kalifiye bir doktor olmak gerekir. Ancak bu dolgu düzeltmenizi yaptırmak için herhangi bir yaşlıyı görmenin uygun veya güvenli olduğu anlamına gelmez. ‘Yüzün, kırışıkları tedavi ederken sinirler, damarlar ve gözler gibi altta yatan birçok hassas yapısı vardır. Dolguyu uygulayan kişi eğitimsiz ve dikkatli değilse, hasar, enfeksiyon, arter tıkanıklığı, doku ölümüne ve yara izine yol açma riski vardır.

Bu nedenle, yüzün anatomisini anlayan ve kaçınılması gereken alanları bilen kayıtlı bir tıp uzmanına görünmek bu kadar önemlidir. Bu nedenle, açıklığa kavuşturmak için kalifiye bir doktora görünün veya dolgu yaptırmayı tamamen unutun.

Isparta dolgu fiyatları hakkında bilgi almak ve işlem yaptırmak için bize şimdi ulaşın!