Isparta Lazer

Isparta lazer epilasyon konusunda İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerimizden bir farklılık göstermemektedir. Diğer şehirlerde epilasyon nasıl uygulanıyorsa, Isparta’da da aynı şekilde uygulanmaktadır. Etkileri birkaç seans süren epilasyonun sonucunda, tüyler bir daha neredeyse hiç çıkmamaktadır. Can yakmayan bu işlemden sonra, epilasyon yaptıran müşteriler seanslarından oldukça memnun çıkmaktadır. Siz de jilet, epilatör, ağda bantları ya da tüy dökücü kremler ile uğraşmaktan sıkıldıysanız, epilasyon yaptırmak sizin için en doğru tercih olabilir. Epilasyon, güvenli olduğu kadar sonuç alması garanti olan bir işlemdir.

 

Isparta lazer epilasyon salonları son derece konforludur. Tüm salonlar, müşterilerin rahat etmesi ve istedikleri gibi bir sonuç ile karşılaşmaları için çalışmaktadır. Bu yüzden gelen her müşteri memnun kalarak salonlardan ayrılmaktadır. Epilasyon oldukça acısız ve etkili sonuç veren bir işlem olup, kadınların en büyük derdi olan istenmeyen tüylerden tamamen kurtarmaktadır. Sorunun kökten çözülmesi birkaç seans sürse de, herkes sonuçlardan oldukça memnun kalmaktadır. Birkaç seanstan sonra epilasyon işlemi genellikle tekrar edilmez. Seans sayısı ise kişiden kişiye, tüy cinsine göre, kişinin sarışın ya da esmer olmasına göre değişiklikler gösterir. Sarı tüylü olan kişilere farklı, esmer olan kişilere ise farklı lazer epilasyon türleri uygulanır.

 

Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir?

 

Isparta lazer epilasyon türleri, tıpkı diğer şehirlerimizde olduğu gibidir. Lazer epilasyonun türleri 3’e ayrılmaktadır. Bunlar; Diode lazer, Alexandrite lazer ve Nd Yag lazerdir.

Diode lazer her cilt rengi ve tipine göre uygun olmakla birlikte, en çok tercih edilen lazer türüdür. Lazer boyutu oldukça uzun olduğu için istenmeyen tüyleri kökünden almaktadır. Alexandrite lazer hem çok etkili, hem de çok pratik bir lazer yöntemidir. Ancak, koyu tenli kişilerde uygulanması sakıncalı olduğundan sadece açık cilt tipine sahip kişilere uygulanabilmektedir. Bunun dışında, yüz gibi ince tüylerin bulunduğu bölgelerde tüy artışına sebep olabilmektedir. Nd Yag lazer ise çok istisnai durumlarda uygulanan bir lazer türüdür. Bunun sebebi hem esmer, hem de sarışın olan kişilerde yan etkilere sebep olmasıdır. Ancak, siyahi tenlerde uygulanması mümkündür. Isparta lazer epilasyon salonlarında kullanılan çeşitler de bunlardır.

 

Her ne kadar lazer epilasyon can acıtan bir işlem olmasa da, bazı kişilerin canı acıyabilmektedir. Bu kişiden kişiye değişmektedir. Lazer tüyleri yaktığından, kişiler yanma ve batma gibi şeyler hissedebilmektedir. Bu yüzden, can acısını sıfıra indirgemek isteyen kişiler, tercihlerini buz lazer epilasyon yönteminden yana kullanmaktadır. Buz lazerin diğer lazerlerden farkı; bu epilasyon türünün tüyleri yakarak değil dondurarak yok etmesidir. Bu işlem sırasında, kişiler sadece soğukluk hissetmektedir. İşlem sırasında soğukluk dışında başka bir şey hissetmediği için, en çok tercih edilen epilasyon türü olarak bilinmektedir. Isparta lazer epilasyon salonlarında da buz lazer çeşidi gibi birçok çeşit bulunmaktadır.

 

 

 

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri

 

Lazer epilasyon seans işleminden sonra genellikle herhangi bir yan etki ile karşılaşılmaz. Ancak, çok hassas cilt tiplerinde kızarma, şişme gibi basit yan etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkiler çoğunlukla 1 ya da 2 gün içinde tamamen yok olmaktadır. Bu yan etkiler çok nadir gözlemlenir ve daha fazla ilerlememektedir. Daha sonraki seanslarda ise çoğunlukla tekrar gözlemlenmez. Epilasyon seansından sonra, tüyler yakıldığı için cilt güneşte yanmaya oldukça müsait hale gelir. Bu yüzden, epilasyon işlemi yaptıran herkese en az 50+ spf içeren güneş kremi kullanmaları tavsiye edilmektedir. Bunun dışında, epilasyon öncesinde güneşte bronzlaşmak ya da solaryuma girmek cildi kötü etkilemektedir. Bu yüzden bunlar epilasyon öncesinde kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

 

Epilasyon sonrasında kişilerde bazen can yanması hali devam edebilmektedir. Bunun için buz ya da çeşitli kremler önerilebilmektedir. Ancak, çoğu kişide bu durum gözlemlenmemektedir. Epilasyon yaptıran kişiler seanslarından sonra ya da en fazla 1 gün içinde günlük normal hayatlarına devam edebilmektedir. Isparta lazer epilasyon salonlarında işlem yaptıran kişilerden herhangi bir kötü geri dönüş ya da şikayet alınmamıştır. Bu yüzden de Isparta’daki lazer epilasyon salonları müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Epilasyon yapan uzman kişiler, müşterilere oldukça dikkat etmektedir ve sağlıklarını gözetmektedir.

 

Lazer Epilasyon Seansları Ve Seans Ücretleri

 

Lazer epilasyonun fiyatları, uygulanan lazer türüne göre değişim göstermektedir. Ancak, arada çok fazla fark olmamaktadır. Seanslar genellikle 7 ila 10 arasında değişmektedir. Isparta lazer epilasyon salonları da her şehirde olduğu gibi, toplam ücreti seanslara göre bölmektedir. Bu durumda isteyen herkes rahatlıkla epilasyon yaptırabilmektedir. Ödemeler nakit, kredi kartı gibi birçok yöntem ile yapılabilmektedir. Salonlar bazen dönemlik olarak indirim kampanyaları yapabilmektedir. Bunlar dışında genellikle peşin ödemeye özel olarak güzel indirimler de yapılmaktadır. Bu yüzden normal ağdalar yerine lazer epilasyon yaptırmak daha doğru ve mantıklı hale gelmektedir. Seanslar arttıkça fiyatlar da buna doğru orantılı olarak artmaktadır. Ancak, epilasyon genellikle 7 ila 10 seansta bitmektedir ve fiyatlar da ağırlıklı olarak buna göre belirlenmektedir.

 

Lazer epilasyonda seans ücreti fiyatı, kurallara göre internet üzerinde doğrudan verilmemektedir. Bu yüzden, size en yakın olan epilasyon salonuna giderek bilgi alabilir ya da telefon ederek bilgi alabilirsiniz. Bazen güzellik merkezleri, konumlarına yakın olacak şekilde personeller çalıştırmaktadır. Bu personeller, yoldan geçen kişilere güzellik merkezi ve işlemler hakkında bilgi vermektedir. Bu personellerden bir tanesine denk gelerek, hem bilgi alabilir, hem de çeşitli indirimler kazanabilirsiniz. Genellikle yeni açılan güzellik merkezleri bu yöntemi tercih etmektedir ve hali hazırda yeni açıldıkları için çeşitli kampanyalar sunarlar. Yeni açıldıkları için güvenilir olup olmadıklarını, başka şubeleri olup olmadığından ya da uzmanlarından öğrenebilirsiniz.