Isparta Medikal Cilt Bakım

Isparta medikal cilt bakım işlemi kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır. Bu cerrahi bir işlemdir.

Daha fazla ayrıntı için tıbbi sınıf veya farmasötik sınıf cilt bakım ürünleri ile reçetesiz kozmetik ürünler arasındaki farkları burada bulabilirsiniz. Tıbbi sınıf cilt bakım ürünlerini ayıran nedir?

Tıbbi sınıf veya farmasötik sınıf ürünlerin %99 saf içerik içermesi gerekir. Büyük mağazalarda ve eczanelerde satın alınan ürünler aynı standartlarda tutulmaz. Dolgu maddeleri içerebilirler.

Hepimiz daha sağlıklı bir cilt için önerilen önemli aktif maddeleri duyduk; Retinoidler, C vitamini, antioksidanlar ve liste uzayıp gidiyor. Tıbbi sınıf cilt bakım ürünleri, daha yüksek konsantrasyonlarda aktif bileşene sahiptir. Reçetesiz satılan bir kozmetik üründe etkin bir bileşen varsa, etki göstermesi için yeterli olmayabilir veya etkinin oluşması çok daha uzun sürebilir.

Hidrokinon, hiperpigmentasyonu hafifletmeye çalışan cilt bakım ürünlerindeki aktif bileşendir. Aynı zamanda “depigmentasyon” ajanı olarak da adlandırılır. Hidrokinon, tıbbi sınıf cilt bakımında %5’e kadar konsantrasyonlarda kullanılır. Bu nedenle, uyumlu olması için Rodan + Fields aydınlatma maddesi yüzde 2 hidrokinon içerir. Bazı hastalar bu düşük dozda büyük bir aydınlatma elde edebilir, ancak diğerleri, aktif bileşen daha yüksek konsantrasyonlarda reçetesiz ürünlerde yasaklanmadıkça herhangi bir etki görmeyebilir. ZO Skin Health ise aksine yüzde 4 konsantrasyonda aktif bileşene sahiptir.

Medikal Cilt Bakımı Standartları

Retinoidler, birçok cilt yararına sahip A vitamini türevleridir: kolajen üretiminin uyarılması, fotoyaşlanmanın onarımı, aknenin hafifletilmesi, gözeneklerin tıkanması. Neocutis’in iyi bilinen bir reçetesiz seçeneği olan Nouvelle artı retinol kremini (Amazon’dan satın alabileceğiniz) ele alalım. Bu %0.6 retinol içerir. ZO Skin Health’in retinol kremi, aksine, %0.5 retinolde benzer orta kuvvette bir versiyona ve aynı zamanda %1 formülasyona sahiptir. Benzer şekilde, Skinceuticals gibi diğer tıbbi sınıf ürünler, yüksek konsantrasyonlu retinol yüzde 1 seçeneğine sahiptir.

Isparta medikal cilt bakım ürünleri, faydaları hakkındaki iddiaları desteklemek için klinik araştırma çalışmalarına sahip olmalıdır. Öte yandan tezgah üstü cilt bakım ürünlerinin iddialarının arkasında klinik araştırmalara veya araştırmalara ihtiyacı yoktur. Tıbbi sınıf cilt bakım ürünleri FDA denetimine sahiptir. Bu arada, FDA sadece iki tür kategoriyi dikkate alır. Kozmetik ve farmasötik sınıf. Yaygın inanışın aksine, FDA yasalarına göre kozmetik diye bir şey yoktur.

Her şey katmanlarla ilgili! Tıbbi olmayan bir profesyonelden, herhangi bir mağazadan veya çevrimiçi olarak bir şey satın aldıysanız, bu ajanların yalnızca epidermis adı verilen en dıştaki cilt tabakası üzerinde çalıştığını anlayın. Yüzeye otururlar ve daha derin katmanlara zar zor nüfuz ederler. Farmasötik veya tıbbi sınıf cilt bakım ürünleri dermise teslim edilmek üzere formüle edilmiştir. Burası kolajen iskelesinin ve kolajen üreten hücrelerin yaşadığı yerdir. Deride herhangi bir gerçek değişiklik yapmak için derin dermisin etkilenmesi gerekir.

Hastalarımız estetiklerini geliştirmek için kendilerine tedaviler, prosedürler ve ürünler sağlayacak Isparta’daki cilt kliniği seçimlerini çok dikkatli bir şekilde düşünmek için zaman ve çaba harcadıklarında her zaman memnunuz.

İtibarımız, etkileyici bir süre boyunca hastalarımızın kozmetik ihtiyaçlarını karşılamaya ve her hastanın yalnızca en iyi kalite standartlarını almasını sağlamaya dayanmaktadır. Estetik tedaviler ve prosedürler uyguladığımız uzun yıllar boyunca, uygulayıcılar tarafından gerçekleştirilen etik dışı uygulamaların, şüphelenmeyen hastalar üzerindeki etkilerine tanık olduk.

Bu nedenle şehrimizdeki bir cilt kliniği ile hasta arasında kapsamlı bir konsültasyon sürecinin önemini yeterince vurgulayamıyoruz. Bir hizmet sağlayıcı seçerken maliyet faktörünün çok fazla etkisi olduğunu anlıyoruz. Ancak, yapılan düşük kaliteli prosedürler, onları daha sonra düzeltmek zorunda kaldığında hastaya daha pahalıya mal olabileceğinden, itibar ve sevkleri küçümsememek de aynı derecede önemlidir.

Medikal Cilt Bakım Kliniğinde Aramanız Gereken 6 Faktör

  1. İtibar

İki klinik aynı yetkinlikler, yetenekler ve hizmet seviyelerine sahip olmadığı için, bir hasta birinci sınıf bir hizmet alacağına dair gönül rahatlığını nasıl sağlar? En güvenilir yöntem, bir cilt kliniğinin itibarına gitmektir. Kulaktan kulağa ve çevrimiçi yönlendirmeler ve incelemeler, müşterilerin deneyimleri hakkında fikir veren mükemmel bilgi kaynaklarıdır.

  1. İlgili akreditasyon

Uygulayıcılar, reklamını yaptıkları tedavileri ve prosedürleri uygulamak için gerekli bilgilere sahip mi? Çoğu klinik, personelinin sertifikalarını ve niteliklerini sergilemekten oldukça memnun olduğundan, bunu bir hastanın ayırt etmesi kolaydır.

  1. Profesyonellik ve deneyim

Deneyimli pratisyenlerin daha yüksek düzeyde müşteri hizmetleri ve profesyonellik sergiledikleri sıklıkla görülen bir durumdur. Estetik hizmetler endüstrisi doğası gereği cildin ve vücudun görünümünü iyileştirmekle ilgilenir, bu nedenle cilt bakımını yetenekli ellere vermek, cilde zarar vermemek için kritik derecede önemlidir.

  1. Çok çeşitli hizmetler

Klinik ne tür hizmetler sunuyor? Sadece cilt tedavilerine mi odaklanıyorlar yoksa vücut şekillendirme gibi başka estetik tedaviler mi sunuyorlar? Bir klinik, bir hastanın ilgi duyabileceği daha fazla hizmet sunduğunda, hastanın tüm kozmetik hedefleri için tek durak noktası sunacağı için o kadar iyidir.

  1. Mevcut en son teknolojiler

Bir kliniğin hastaları tedavi etmek için eski araçlara ve teknolojilere güvenmediğini bilmekten elde edilecek bir miktar huzur vardır. Mevcut en son teknolojiler, tedavilerin ve prosedürlerin etkinliğini ve verimliliğini artırmakta ve uygulayıcıların sektördeki trendlerden haberdar olduklarının bir işaretidir.

  1. Uygun merkezi konum

Bir cilt kliniğinin yeri de önem taşır. Bir klinik kolayca erişilebilir olmalı ve uygun çalışma saatleri sunmalıdır. Tedavinin türüne bağlı olarak birden fazla seans gerekli olabilir ve hasta kliniğe giderken kaybedilen zamanı en aza indirmek isteyecektir.

Estetik bir tedavi düşünüyorsanız ve saygın bir cilt kliniği arıyorsanız, şimdi Dr. Duygu Coşkun Özbakır Dermatoloji Kliniği ile iletişime geçmekten çekinmeyin! Hizmet tekliflerimizin çeşitliliğini tartışmaktan mutluluk duyacağız.