Isparta Mezoterapi

Isparta Mezoterapi

Isparta mezoterapi, cilde vitaminler, mineraller ve kolajen artırıcı maddelerin enjekte edilmesi ve daha sonra cilt hücreleri tarafından alınması tekniğidir.

Yaşlandıkça, cilt yüzeyinin altındaki ince bir hücre tabakasının boyutu azalır. Bu hücre tabakası cildi dolgunlaştırır, cilde genç bir görünüm verir ve ince çizgilerin ve gözeneklerin görünümünü azaltır. Bir tedavi süreci boyunca hücrelerin boyutu artar ve cilde daha genç bir görünüm kazandırır.

Bu, daha genç ciltler ve ince çizgilerin tedavisi ve yanakların dolgunlaştırılması ve gözeneklerin görünümünün azaltılması için ideal olan nazik bir tedavidir. Cildinizin portakal gibi olduğunu düşünürsek dolgu maddeleri ağırlıklı olarak beyazı/içi özünü tedavi ederken, mezoterapi/cilt dolgusu, yüzeydeki kabuğu tedavi eder.Mezoterapinin daha derin etkilerini görmek için yaklaşık 5 seanslık bir küre ihtiyacınız olacak.

Mezoterapi tedavisi, cildin yüzey tabakasının hemen altına az miktarda farmasötik, homeopatik ilaçlar, bitki özleri, vitaminler ve ayrıca hyaluronik asit, amino asit ve mineraller gibi besin kokteylleri enjekte edilerek yapılır.

Yüz için yapılan bu Mezoterapi tedavisi istenilen bölgeye anında etki eder ve birkaç seansta hızlı sonuçlar görülebilir. Doktor Duygu Coşkun Özbakır Dermatoloji Kliniğinden bilgi alabilirsiniz.

Saç Dökülmesi Tedavisinde Mezoterapi

Mezoterapi saç için de uygulandığında başarılı sonuçlar vermektedir. Güzel saçların hayalini mi kuruyor musunuz? Parıldayan, daha gür, hacmi duymanıza izin vermeyecek, bukleleri doğal zarafet verecek saçlar?

  • Mezoterapi tedavisi saçların yeniden çıkması için ameliyatsız bir alternatiftir
  • Mezoterapi, saç derisine vitamin takviyesi sağlama ve saçların yeniden büyümesi için kan akışını iyileştirme prosedürüdür.
  • Kel yamaları tedavi eder ve hem erkek hem de kadınlarda saçların yeniden çıkması için olumlu sonuçlar göstermek üzere folikülleri harekete geçirir.
  • Saç dökülmesine yönelik mezoterapi tedavisine, saçın restorasyonu veya canlandırılması için gerekli bileşenlerden oluşan flakon enjeksiyonu ile yaklaşılır.
  • Şişeyi enjekte etmek için enjeksiyon tabancası kullanıldığından, Mezoterapi tedavisi kellik veya saç seyrelmesi alanına bağlı olarak yaklaşık 10 ila 30 dakika sürer.
  • Mezoterapi, DHT hormonunu yok ettiği ve saçların yeniden çıkmasını sağladığı için saç dökülmesine faydalıdır.
  • Maksimum görünür sonuç için 5 seans Mezoterapi tedavisi gereklidir başarı şansı saç uzmanları tarafından %92 ile %90 arasında başarılı olarak görülmektedir.
  • Mezoterapi, aktif kan dolaşımı sayesinde saç kökünüzün daha hızlı büyümesini ve uzun vadede hayatta kalmasını sağlar.

İşlem Nasıl Gerçekleştirilir?

Her seans sırasında cildinize uyuşturucu ilaç uygulanmış olabilir veya olmayabilir. Özel bir mezoterapi iğnekullanarak bir dizi enjeksiyon alacaksınız. İğne, art arda birçok enjeksiyon yapmak için mekanik bir tabancaya takılabilir. Enjeksiyonlar, tedavi ettiğiniz duruma bağlı olarak cildinize 1 ile 4 milimetre arasında farklı derinliklerde verilebilir. Doktorunuz iğneyi cildinize belirli bir açıyla yerleştirebilir veya enjeksiyon sırasında bileğini çok hızlı bir şekilde hafifçe vurabilir.

Her enjeksiyon, solüsyonun yalnızca küçük bir damlasını cildinize yerleştirebilir. İstenilen etkiyi elde etmek için muhtemelen birkaç mezoterapi seansına ihtiyacınız olacak. Doktora 3 ila 15 kez geri dönmeyi beklemelisiniz. İlk başta, enjeksiyonları her 7 ila 10 günde bir alacaksınız. Cildiniz düzelmeye başlarsa, tedaviler iki haftada bir veya ayda bir olacak şekilde uzatılır.

Mezoterapi Öncesi Sonrası

Prosedür ne kadar etkilidir sorusunu hepimiz sorarız. Mezoterapinin işe yarayıp yaramadığını söylemek zor çünkü tedavide pek çok farklı içerik ve yöntem kullanılıyor. Tekniği test etmek için birkaç çalışma yapılmıştır. Mezoterapi öncesi sonrası yapılan çalışmaların çoğu küçüktü. Mezoterapide var olan araştırmalar, cilt gençleştirme için pek bir fayda göstermedi.

Liposuction ve Mezoterapi Karşılaştırması

Isparta Mezoterapi, istenmeyen yağları gidermek için liposuction’a cerrahi olmayan bir alternatif olarak kabul edilir. Liposuction, karın, uyluk ve sırt gibi bölgelerdeki yağları kalıcı olarak alır. Estetik cerrahlar bu prosedürü, cildinizdeki küçük kesiklerden ince bir plastik tüp sokarak ve ardından cerrahi bir vakum kullanarak yağı emerek gerçekleştirirler. Liposuction, anestezi altındayken yapılır.

Liposuction, yağın kalıcı olarak alınmasında etkili olduğu düşünülse de, iyileşme altı hafta kadar sürebilir. Ayrıca sinir ve kan damarı hasarı, düzensiz cilt hatları, yanıklar ve enfeksiyon gibi riskleri de vardır. Liposuction mezoterapiye göre pahalı bir işlemdir.

2016 yılında prosedürün ortalama maliyeti 3.200 dolardı. Mezoterapi, liposuction kadar invaziv bir işlem değildir. Herhangi bir kesi yoktur. Seans başına 250 ila 600 dolar arasında maliyet, liposuction’dan çok daha düşüktür. Ancak istediğiniz sonuçları elde etmek için 10 veya daha fazla seansa ihtiyacınız olabilir.

Mezoterapinin yağları gidermek için ne kadar iyi çalıştığı açık değildir. Test etmek için yeterli araştırma yapılmamıştır ve kullanılan yöntemler, nerede yaptığınıza bağlı olarak farklılık gösterir. Enjeksiyon lipoliz, mezoterapiye benzer başka bir noninvaziv tedavidir . “Mezoterapi” ve “enjeksiyon lipoliz” terimleri, biraz farklı olsalar da genellikle eş anlamlı olarak kullanılır. Enjeksiyon lipolizi sırasında doktorunuz yağları parçalamak için deri altındaki yağ tabakasına fosfatidilkolin ve deoksikolat enjekte eder. Mezoterapide olduğu gibi, enjeksiyon lipolizinin işe yaradığını gösteren çok az kanıt vardır. Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği , yağların alınması için enjeksiyon lipolizi veya mezoterapi önermemektedir . Bu tedavilerin işe yaradığını doğrulamak için yeterli araştırma olmadığını söylüyorlar.

Isparta Mezoterapi Yan Etkileri

Mezoterapi uygulayan kişiler, eğitimli bir uygulayıcıya giderseniz risklerin minimum olduğunu söylüyor. Bildirilen yan etkiler mide bulantısı, ağrı, duyarlılık, şişme, kaşıntı, kırmızılık, morarma enjeksiyon yerinde şişlikler, koyu cilt lekeleri, döküntü, enfeksiyon ve yara izleri vardır.

Isparta mezoterapi fiyatları seçilen kliniğin profesyonelliğine göre değişim göstermektedir. Aynı zamanda invaziv olmadığı için genellikle herhangi bir sosyal yaşam kesintisi olmaz. Birçok kişi düzenli aktivitelerine hemen dönebilir. Diğerlerinin enjeksiyon bölgelerindeki şişlik ve ağrı nedeniyle bir gün izin alması gerekebilir.

Isparta mezoterapi işlemleri hakkında bilgi ve randevu almak için bize şimdi ula