Isparta Radyofrekans Tedavisi

Isparta Radyofrekans Tedavisi

Isparta radyofrekans tedavisi konusunda oldukça fazla çalışan, yeni yöntemler geliştirmekte olan ve tercih edilme oranları artan bir ilimizdir.

Günümüzde ağrılardan muzdarip olan kişiler ameliyat olmak yerine bu tedavi yönteminden yararlanmaktadır. Bu kadar çok tercih edilmesi radyofrekans tedavi yönteminin popülerliğini arttırmıştır. Dolayısıyla da oldukça sık tercih edilmeye başlanmıştır. Ülkemizde Isparta radyofrekans tedavisi konusunda oldukça hızlı ilerlemektedir.

Isparta radyofrekans tedavisi hakkınsa konuşmadan önce kısa bir biçimde bu tedavi hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir.

Radyofrekans Tedavisi Nedir?

Radyo frekans tedavisi; sürekli olarak devam eden ağrı üreten bölgedeki sinir iletim liflerinin devre dışı bırakılması durumudur. Bu alandaki sinirleri ya da dokuya hasar vermeden, radyo frekansı uygulandığı bölgedeki sinirler üzerinde düzenleyici etkiler kullanılmaktadır. Böylelikle uzun süreli veya kalıcı ağrı tedavisi sağlanmaktadır. Basit bit işlem olması oldukça ilgi çekmesine sebep olmuştur. Isparta radyofrekans tedavisikonusunda oldukça öne çıkmış bir ilimizdir.

Kronik ağrıların yeni tedavisi olarak uygulanmaya devam edilmektedir. Her geçen gün radyo frekans tedavisine olan ilgi artmaktadır. Alanında uzman doktorlar tarafından uygulanmakta olan ve artık çekilmeyecek kadar sancılı dönemleri bitiren radyofrekans tedavisi, alternatifi modern tıp yönetim olarak uygulanmaktadır. Her geçen gün farklı faktörlerden ötürü kronik ağrılardan şikayet edenlerin sayısı artmaktadır.

Boyun ağrıları, Bel ağrıları, sırt ağrıları, omurga ağrıları, diz ağrıları, kol ve bacak ağrıları, eklem ağrıları gibi sürekli olarak devam eden ve hayatta problem yaratan kronik ağrılar hayatı çekilmez hale getirmektedir.

Sürekli meydana gelmekte olan ve giderek şiddeti artan ağrılardan kurtulmak için uygulanan bir tedavi yöntemi de radyofrekans tedavi yöntemidir. Hatta günümüzde ağrılardan kurtulmak için ilk tercihler tedavi otellerinden sadece bir tanesidir. Ancak popüleritesi oldukça artmış olup küçük şehirlerimizden Isparta radyofrekans tedavisi çalışmalarında gelişmektedir.

Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

Ağrıları geçirmek için uygulanan radyo frekans tedavisi, sinir sistemine gönderilen bir uygulama çeşididir. Ağrının oluştuğu bölgedeki sinirler baz alınmak suretiyle steril şartlar sağlanmakta ve ardından özel bir cihaz kullanarak bu alana girişim yapılmaktadır. Girişim olarak kastedilen eylem ise bu anana sinirleri etkileyecek boyutta titreşimler göndermektir. Buradaki hiçbir dokuya zarar vermeden gönderilen titreşimler sayesinde sinirlerde bulunan hücreler tekrardan çalışmaya başlamaktadır. Böylelikle nutukları görevleri yerine getirerek daha arsız bir hayat meydana gelmektedir.

Steril edilen cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar kullanılarak ağrı tedavisi gerçekleştirilmektedir. Ameliyata oranlandı zaman daha fazla tercih edilmekte olan ve bıçak altına yatmaya gerek kalmadan hastalığı iyileştiren bir tedavi çeşididir. Bel bölgesine, sırt bölgesi ile diz bölgesine ve ağrıların bulunduğu kas ve eklem her bölgeye uygulanabilmekte olan bir işlemdir.

Radyofrekansın Diğer Tedavilerden Farkı Nedir?

Özellikle bel, boyun, sırt ve diz frekans uygulamanın diğer tedavilere kıyaslanda zaman birçok önemli avantajı söz konusu dur. İşlem genel anlamda ağrısızdır ve ameliyat gerektirmemek de olan bir işlemdir. Son derece hassas cihazlar ile, kontrollü bir biçimde yapılmaktadır. Uygulamanın yapılacağı yer, röntgen cihazı ile kesin olarak Belirlenmekte ve elektronik cihaz tarafından belirlendiği için işlem emniyetle gerçekleştirilmektedir. Bu durum Radyo Frekans uygulaması diğer tedavilerden farkını göstermektedir.

Kimlere Radyofrekans Uygulaması Yapılamaz?

Her kronik ağrıdan şikayetçi olan bireylerin bir an önce yaptırmak istedi Radyo Frekans tedavisi herkese uygulanmamaktadır. Özellikle bel fıtığı olanlar, aktif enfeksiyon sahip olanlar, hamile kadınlar, hamile kalma ihtimali yakın olan kadınlar, kanaması olanlar, omurgasını tümör ya da parça düşmesi gibi problemler olanlar ve özellikle de uygulanmaması gereken bölgede iltihabî bulunanlar için bu tedavi doğru bir uygulama olmayacaktır.

Uygulanıp uygulanmaması gerektiğini ise alanında uzman doktorlar gerekli tüm tetkikleri yaptıktan sonra karar vermektedirler. İşlem öncesinde belirli testler verilerek tedaviye uygun olup olunmadığını gözden geçirmelidir.

Radyofrekans Önce Ne Yapılmalıdır?

Ameliyat olmak istemeyen kişiler ve kronik ağrılardan bir an önce kurtulmak isteyenler için en önemli yöntem Radyo Frekans tedavisi yöntemidir. Uygulaması oldukça uzmanlık gerektiren bir alan olan bu işlem için öncesinde bilinmesi gereken baz durumlar mevcuttur. Hamile olmamasına, vücudun herhangi bir yerine iltihap olma olasılığı ve özellikle de bel fıtığı gibi para rahatsızlığının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu kontroller sonucunda kişinin adı frekans tedavisi uygun olup olmadığı meydana çıkmaktadır.

Öncesinde hem psikolojik açıdan hem de fiziksel açıdan kişinin bu tedavi yöntemi için uygun olup olmadığı ölçülmektedir. Kontroller sonrasında da tedavi aşamasına geçirmektedir. Yapılan araştırmalar sonrasında kişiler bu tedaviyi görmektedir. Günümüzde bu tedavi için çok fazla muayenehane açılmaktadır. Isparta radyofrekans tedavisi için sık muayenehane açılan şehirlerimizden biridir.

Radyofrekans Sonrası Ne Olmaktadır?

Herhangi bir bölge değil kronik harika üretmek ya da tamamen geçirmek amacıyla uygulanan tedavi sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Öncelikle doktor tarafından verilen tüm uyarılara harfiyen uyulması gerekmektedir. Düzenli olarak bir egzersiz programına katılmak gerekmektedir. Dört ya da beş gün boyunca hiçbir aktiviteye katılmamak ve bol bol istirahat etmek gerekmektedir. Aynı zamanda bu dinlenme dönemini gerçek bir dinlenme olması için temel ihtiyaçlar dışında yapılması gerekmektedir.

Bu konulara dikkat edilmediğinde tedavinin tam olarak sonuç vermeyeceği ya da ağırdan artarak geri gelebileceği bilinmelidir.

Radyofrekans Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

Bel kısmında, boyun kısmında, diz kısmında, kalça eklemleri ve sırt kısmında meydana gelen ağrılar için Sözü geçen Radyo Frekans tedavisi uygulanmaktadır. Kök darlığı dinlemek ve patolojik aralara son vermek amacı ile uygulanan bu yöntem sonrasında fizik tedavi ve düzenli egzersiz programına devam edilmesi gerekmektedir. Özellikle de kireçlenme bulunan bölgedeki aradan en hafif düzeye getirilmesi için başarılı bir biçimde bu yöntem uygulanmaktadır.

Aynı zamanda omuz aradığında, donuk omuz sendromlarında, her türlü ve mekanik ağrılarda, topuk dikeni ağrılarında kullanılması uygun olan bir yöntemdir. Lokal anestezi ile uygulanmaktadır ve hasta 2 veya 3 saat boyunca takibe alınmaktadır. Tamamen konforlu bir biçimde gerçekleştirilen bu işlem sonrasında hastalar kısa bir süre içerisinde taburcu edilmektedir. İşlem uygulanacak olan bölgeye göre 20 ya da 30 dakika kadar sürebilmektedir. Bu kadar kısa sürede halledilmesi de ilgi duyulmasına sebebiyet verir. İlgi sonucunda yeni muayenehaneler açılmaktadır ve daha önce de dediğimiz gibi Isparta radyofrekans tedavisi için sık muayenehane açılan bir ilimizdir.